strona główna > O nas

O nas

Data dodania: 2009-05-02 / Data modyfikacji: 2013-04-26

Drodzy Państwo,

 

Chciałbym skorzystać  z okazji i przedstawić  inicjatywę, jaka zawiązała sie w tym roku. “Czerwona Kartka Rasizmowi”  jest  akcją charytatywną wzorującą się na pomysłach podobnych, już działających inicjatyw na terenie innych państw Europy.

Pomysł i idea narodziły sie w 2005, podczas turnieju piłkarskiego w zachodniej Polsce, gdzie byliśmy świadkami skandalicznych zachowań skierowanych w kierunku zespolów złożonych z ciemnoskórych graczy.  Problem rasizmu został kompletnie zignorowany przez władze miasta i organizatorów.  Mimo  dobrej gry i dotarcia do finału zespoły musiały opuścić Polskę. Po powrocie do Wielkiej Brytanii postanowiliśmy coś z tym zrobić i wynikiem tego jest “Czerwona Kartka Rasizmowi”.

Oficjalna działalność WWW.CKR.ORG.PL  Czerwona Kartka Rasizmowi” rozpoczęła się podczas Piłkarskiego Turnieju w Opalenicy Remes Cup 2009.

Głównym założeniem naszej kampanii jest prowadzenie działalności promocyjno-edukacyjnej na terenie Polski i Wielkiej Brytani. „Czerwona Kartka Rasizmowi” stawia sobie za zadanie stworzenie i rozpowszechnianie materiałów promocyjnych i  edukacyjnych o treści, która pomoże zwalczać problem rasizmu w sporcie. Kluczowym narzędziem naszej kampanii będą sportowcy. Ich wizerunek i doświadczenia sportowe bedą dla młodych Polaków pozytywnym bodzcem i przykładem do naśladowania.

Czerwona Kartka Rasizmowi " prowadzi szeroko zakrojoną działalność  na terenie klubów sportowych, szkół, a także podczas imprez sportowych, nie tylko piłkarskich.

Promujemy naszą kampanię na terenie całej Polski i wśród Polaków mieszkajacych na terenie Wielkiej Brytanii. Liczymy na to, że każdy kto dołączy do nas i zaoferuje pomoc będzie kluczowym ogniwem w walce z tak negatywnym zjawiskiem w sporcie, jakim jest rasizm.

Jeśli mają państwo jakiekolwiek sugestie, pytania lub chcieliby aktywnie uczestniczyć w naszej kampani, to prosimy o kontakt.

 Z poważaniem i sportowym pozdrowieniem

 Piotr Małecki

Czerwona Kartka Rasizmowi
Red Card to Racism
Eastern European Association
tel. 00447947623912
www.ckr.org.pl
p.malecki@ckr.org.pl
Facebook: Czerwona Kartka Rasizmowi(Red Card to Racism)
Twitter: WWW_CKR_ORG_PL

„Nienawidzę Rasizmu i całej jego doktryny.Walczyłem z tym całe życie. Walczę również teraz i będę zawsze z tym walczył, aż do końca moich dni.”  Nelson Mandela


O nas

Ostatnie aktualności


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
Data dodania: 2015-12-22

Dziękując Wszystkim i każdemu z osobna serdecznie za dotychczasową...

Czytaj więcej...

Projekt integracyjny dla spolecznosci polonijnej w Stevenage. Zapraszamy do udzialu!

Projekt integracyjny dla spolecznosci polonijnej w Stevenage. Zapraszamy do udzialu!
Data dodania: 2015-06-01

Czerwona Kartka Rasizmowi juz wkrotce rozpocznie projekt integracyjny skierowany do spolecznosci...

Czytaj więcej...

Stevenage Cup 2015 Zapraszamy!!!

Stevenage Cup 2015 Zapraszamy!!!
Data dodania: 2015-06-01

Witam serdecznie, Mam nadzieje, ze zastaje Was w dobrym sampoczuciu. Serdecznie zapraszamy do...

Czytaj więcej...

zasady fair play w sporcie, piłka nożna, fair play w piłce nożnej, czerwona kartka rasizmowi, graj fair play, zasady fair play, rasizm w sporcie,

nie dla rasizmu, wykop rasizm

Strony internetowe - www.wena.net